• kontakt@bluzki24.pl

Skórzana torba - poradnik pielęgnacji część pierwsza

Skórzana torba - poradnik pielęgnacji część pierwsza

Czyszczenie skórzanych torebek nie będzie takie trudne jakby się to mogło wydawać, podstawowe metody są łatwe i poradzimy sobie z tym w domu.

Modna i stylowa - skórzana torba

Dla wielu z nas torba będzie obowiązkowym dodatkiem do każdego modnego ubioru. Aby jednak torba cieszyła nas długie lata konieczna będzie jej pielęgnacja odpowiednia. Torby są podatne na uszkodzenia również mechaniczne jak i te wynikające z warunków atmosferycznych. Problem w tym, że nieustanny brak czasu i bieganina nie sprzyjają myśleniu o pielęgnacji torby i to duży błąd. Jeśli chcemy, by przez lata torba ze skóry wyglądała dobrze trzeba będzie o nią dbać.

Oto kilka prostych porad, które zagwarantują skórzanej torbie długowieczność.

Przynajmniej raz w tygodniu torba musi być z zewnątrz czyszczona z brudu, pyłu, kurzu najlepiej przy użyciu miękkiej szczotki, która nie będzie jej rysować. Następnie wycieramy skórę wilgotną szmatką. Letnia woda z płynnym mydłem.

Nieco więcej pracy będzie czekać na nas wewnątrz torby. Wbrew pozorom wnętrze narażone jest na większe zużycie. Opróżniamy zawartość, usuwamy kurz patrząc szczególnie na narożniki podszewki, gdzie tego brudu będzie najwięcej. Można wykorzystać tutaj także odkurzać. Ponownie sięgamy po szmatkę i wodę z płynnym mydłem a także letnią wodę i czyścimy podszewkę.

pielęgnacja skóry naturalnej

Jeśli będą się pojawiać plamy to najczęściej do ich usuwania wystarczy nam bawełniana szmatka albo też lekko zwilżony alkoholem wacik. To nim uda się delikatnie potrzeć plamę do jej zniknięcia.

Zapach torby z naturalnej skóry

Skóry najczęściej wyprawiane naturalnymi metodami i na słońcu suszone mają intensywny zapach. Niektórych będzie to denerwować innym może nawet sprawiać przyjemność. Po pewnym czasie intensywność zapachu znacząco słabnie. Jednak niektórzy chcą się tego pozbyć bez oczekiwania jak to samo minie.

Najprościej wybrać odświeżać do skór, który będzie wygodny, ponieważ rozpylimy do wewnątrz torby i będzie można oczekiwać, że zapach będzie znikał. Praktycznie w każdym sklepie z chemią gospodarczą go kupimy. Proszek do pieczenia – domowy ale skuteczny sposób na eliminację złych zapachów. Do otwartego naczynia wsypujemy proszek i zostawiamy na kilka dni. Wtedy zapach powinien znikać. Podobnie działa kawa naturalna i soda oczyszczona. Można także użyć wybranego przez nas ulubionego olejku zapachowego.

Udostępnij:

Polecamy

Torby skórzane na ramię marki McKlein

Polecamy

Zobacz