• kontakt@bluzki24.pl

Skórzana torba - poradnik pielęgnacji część druga

Skórzana torba - poradnik pielęgnacji część druga

Mokra skórzana torba

Postępowanie z mokrą torbą skórzaną

Skóry wyprawiane naturalnymi metodami bardzo nie lubią wilgoci. Warto jednak pamiętać, że dobrze wyprawiona skóra na skutek działania wody nie będzie ulegała uszkodzeniom. Trzeba jednak pamiętać, że woda – wraz z upływem czasu – wypłukuje oleje roślinne, które skórę impregnują. Odbija się to nie tylko na jej trwałości, ale również wyglądzie. Bez wątpienia nie należy bać się tego, że wykonana ze skóry torba się zamoczyła. Ważne jest jednak, aby zatroszczyć się o jej wysuszenie. Aby wysuszyć torbę ze skóry, należy umieścić ją w miejscu suchym oraz ciepłym. Może to być pobliże kaloryfera. Trzeba pamiętać o jednym: nigdy nie wolno układać torby wykonanej ze skóry bezpośrednio na jakimkolwiek źródle ciepła. Zbyt wysoka temperatura oraz postępujący zbyt gwałtownie proces suszenia mogą bowiem sprawić, że skóra zacznie bardzo nieprzyjemnie twardnieć. Warto również wewnątrz torby – głównie w jej kieszeniach – umieścić kulki wykonane z papieru bądź pojemnik z solą. Doskonale pochłania ona wilgoć.

pielęgnacja torebki

Skóra toreb pokryta jest warstwą olejku rzepakowego. Chroni on przed przenikaniem wilgoci. Trzeba jednak pamiętać, że kontakt z wodą wykonanej ze skóry torby może prowadzić do wymywania substancji ochronnych. W efekcie skóra stanie się szorstka w dotyku. Dlatego dobrze jest raz na jakiś czas sięgnąć po substancje impregnujące, których formuła została oparta na naturalnych pszczelich woskach. To środki, które doskonale pielęgnują skórę.

Usuwanie zadrapań ze skórzanej torby

Warto pamiętać, że wszystkie zadrapania oraz rysy, których tak bardzo unika się w przypadku gładkich skór, sprawiają, że skóry vintage zyskują niesamowity urok. Jeśli jednak zadrapania będzie mało ładne, zaleca się przetarcie tego miejsca zrobioną z bawełny szmatką, którą wcześniej należy zwilżyć olejem rzepakowym bądź słonecznikowym. Tak naprawdę nadaje się do tego każdy olej naturalny. Zadrapanie albo zniknie w ogóle, albo stanie się zdecydowanie mniej widoczne.

Decydując się na torebkę ze skóry, trzeba pamiętać, aby nigdy nie układać jej na słońcu. Wysoka temperatura sprawia, że skóra może popękać, a jej kolor zblednąć. Do pielęgnacji nigdy nie należy używać szorstkich materiałów oraz twardych szczoteczek.

Udostępnij:

Polecamy

Torby skórzane na ramię marki McKlein

Polecamy

Zobacz