• kontakt@bluzki24.pl

Jak dobierać torbę do ubrania?

Jak dobierać torbę do ubrania?

Kiedyś sprawa była prosta – torebka miała pasować do butów i to wystarczało. I nie tylko chodziło o kolor, ale również o fakturę materiału. Obecnie sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Torebka już nie musi być w tym samym kolorze co buty, ale należy ją skomponować z całym strojem. Można obecnie starać się o jej dopasowanie do apaszki, szalika czy rękawiczek.

Należy pamiętać, że torebka jest ważnym elementem stylizacji, który będzie określał ostateczny efekt. Klasyczna elegantka wybiera torebkę do butów i to rozwiązanie bezpieczne, jednak obecnie coraz częściej stawia się na nieco więcej szaleństwa i łamie się te klasyczne rozwiązania. Warto więc skorzystać z kilku praktycznych porad, które tutaj przygotowaliśmy.

Do butów? Niekoniecznie!

Tak jak już wspomnieliśmy dawniej torebka dopasowana do butów to była podstawa eleganckiego stroju. Obecnie do tematu podchodzi się liberalniej. Torebka powinna dobrze komponować się z całością stylizacji i może być ona dopasowana do różnych dodatków, które będziemy mieli na sobie. Jeśli już chcemy ją dobrać do butów to poza kolorem koniecznie zwracamy uwagę na materiał z jakiego torba oraz buty są wykonane. Nie można zestawić zamszowych butów z lakierowaną torebką. Można też dobrać jasną torbę do czarnych butów przygotowując coś na kształt kontrastu.

Jak dobrać torebkę

Dobieraj torbę do sylwetki

Obecnie wybierając torebkę zawsze należy zwracać uwagę na figurę. Jeśli kobieta jest niewysoka, drobnej budowy ciała wtedy powinna unikać dużych torebek i takich na długich paskach. Dla takiej kobiety pasuje torebka w rozmiarze średnim, która będzie montowana na krótszym pasku. Jej najszersza cześć powinna się wtedy znajdować na wysokości biustu. Jeśli postawi się na dużą torbę stanie się ona elementem, który będzie przytłaczał. Panie nieco bardziej puszyste mogą decydować się na wyraziste kolorowe torebki, ponieważ one będą odciągać wzrok od sylwetki. Jeśli kobieta posiada duży biust idealna będzie dla niej listonoszka, która biust przecina i dlatego optycznie będzie go zmniejszać. Z dużym biustem nie będzie się komponować torebka pod pachę. Jeśli kobieta ma szerokie biodra nie powinna sięgać po torebki, które nosi się ukośnie. Szczególnie na wysokości bioder, ponieważ wtedy optycznie wyjdzie do jeszcze gorzej.

Udostępnij:

Polecamy

Torby skórzane na ramię marki McKlein

Polecamy

Zobacz